Regulamin ŁOWISKA

REGULAMIN ŁOWISKA „ WARMIŃSKA CISZA”

domki nad łowiskiem

1) Łowisko jest dostępne wyłącznie dla gości wynajmujących domki.

2) Osoby odwiedzające gości wynajmujących domek na dzień lub z noclegiem, powinny powiadomić właściciela łowiska w celu uiszczenia opłaty.

3) Wędkowanie dozwolone jest wyłącznie z brzegu sprzed wynajmowanego domku.

4) Dozwolone jest wywożenie zestawu i zanęty łódką lub pontonem. Zakaz wędkowania i pływania w obrębie łowiska sąsiada.

5) Wędkujący obowiązkowo powinni być wyposażeni w matę lub kołyskę i podbierak karpiowy.

6) Zakaz używania plecionki jako linki głównej.

7) Możemy łowić ogólnie na cztery wędki, dozwolony spinning wyłącznie w obrębie swojego łowiska.

8) Ryby, które obowiązkowo wracają do wody: karp, amur, złoty karaś, tołpyga, sandacz, okoń. Kradzież tych ryb powoduje usunięcie wędkujących z łowiska i karę 100zł za kg ukradzionej ryby.

9) Gatunki ryb które można konsumować, po uprzednim zgłoszeniu do właściciela łowiska- karaś japoński, płoć, wzdręga, leszcz, lin, szczupak- do 4kg na pobyt tygodniowy.

10) Obowiązuje bezwzględny zakaz palenia ogniska, jedynie dozwolone pod kociołek w miejscu wyznaczonym przez właściciela łowiska.

11) Drewna na ognisko nie szukamy we własnym zakresie tylko zakupujemy od właściciela.

12) Bezwzględny zakaz niszczenia jakichkolwiek drzew, krzewów czy to na ognisko, czy na inne cele, np. podpórki pod wędkę. Śmiecenie, zostawianie niedopałków papierosów w obrębie swojego łowiska i domku skutkuje zakazem ponownego przyjazdu na obiekt.

13) Na łowisku obowiązuje zakaz kąpieli.

14) Kończąc pobyt na łowisku zabieramy wszystkie swoje rzeczy, łącznie ze spożywczymi( ziemniaki, jajka, słoiki, itp.) nic nie zostawiamy.

15) Cisza nocna od 22.00 do 6.00.

DOMEK I JEGO OTOCZENIE JAK I MIEJSCE WĘDKOWANIA POZOSTAWIAMY TAKIE JAK ZASTALIŚMY- CZYSTE I NIEZNISZCZONE. PO KAŻDEJ STRONIE ŁOWISKA SĄ KONTENERY NA ŚMIECI, WIĘC NIE POWINNO BYĆ Z TYM PROBLEMÓW. NIE UMILAMY ŻYCIA SĄSIADOM GŁOŚNĄ MUZYKĄ I KRZYKIEM.